בריא לילדים,
בריא לסביבה

קיימות וסביבה

שלום ולא להתראות

נפרדים מהחד פעמי בצהרונים

בעשור האחרון ישראל היא מהמשתמשות הגדולות בכלים חד פעמיים (לנפש). בהיותינו חברת הקייטרינג לצהרונים הגדולה בארץ, אנו מאכילים מדי יום עשרות אלפי ילדים. חשבו בכמה קונטיינרים, צלחות חד פעמיות וסכו״ם פלסטיק מדובר. ותוסיפו את כל הצהרונים בארץ.

אתם קולטים על איזו כמות פלסטיקה יומית מזהמת ומיותרת אנחנו מדברים? וזה רק בקטגוריה של ארוחות לצהרונים!

יש פתרון שלא דורש הרבה. רק רצון טוב ושיתוף פעולה בין ההורים, הרשויות, הארגונים, הצוותים החינוכייים וחברות הקייטרינג. לעבור לשימוש בקונטיינרים מנירוסטה ובכלים אישיים מפלסטיק רב פעמי.

החלטנו להרים את הכפפה. להיות הראשונים שיובילו את היוזמה.

תקן צלחות הפלסטיק

הצלחות המיועדות לשימוש רב פעמי, מאושרות ועומדות בתקן לשימוש עם אוכל חם, כולל מוצרי מזון נוזליים, חומציים ושומניים.

בריא לסביבה בריא לילדים

מה מכל הבעיות האקולוגיות קריטי לגבי החיים שלנו על פני כדור הארץ? זיהום מי התהום? זיהום האוויר? מצבורי הזבל הלא אורגני בימים ובאוקיינוסים? מצבורי הפסולת על פני האדמה? שיבושים בשרשראות המזון והפגיעה במארג המזון הכולל? התמעטות קרקעות זמינות? התרחבות השטחים האורבניים ואזורי המחייה של האדם על חשבון בעלי החיים והצמחיה בטבע? החור באוזון? עקירת עצים ביערות הגשם?…

האקולוגיה הרי מקיפה כל כך הרבה נושאים. אבל התשובה היא אחת: הכל! הכל קריטי. כל סוגיה היא חלק מפאזל מורכב, וכל חלק חסר פוגע באיכות החיים בעולמנו. לפעמים ההשפעה מיידית וההשלכות הן עלינו ועל ילדינו. לעתים התוצאות תיראנה בעתיד, אולי בדורות הבאים. בכל מקרה – לפחות חלק מהפתרונות נמצא בידיים של כל אחד מאיתנו. וזה הזמן לעשות למען הסביבה – ולמען בריאות ילדינו.

 

מיחזור שמן למען עולם ירוק יותר

תפריט ללא גלוטן, הנותן מענה לצרכי תזונה מיוחדים. לילדים חולי צליאק או בעלי רגישות לגלוטן. וכן לילדים בעלי רגישויות אחרות למזון (סויה, ביצים, שומשום, לקטוז). ולילדים צמחוניים וטבעוניים. התפריט מלא ועשיר, מספק את כל צרכי הילדים ומציע מגוון ארוחות חמות. אלה מגיעות בחמגשית תרמית יעודית, הכוללת מנה עיקרית ותוספות.

שמים פס ירוק

"קיימוּת היא השקפת עולם דמוקרטית אופטימית ששמה במרכז את כבוד האדם וחירותו, מתוך הבנה עמוקה שכולנו חלק ממארג החיים המזין ומקיים את כל היצורים על פני כדור הארץ. קיימוּת היא לגלות מחדש את הערך של הדברים המקיימים אותנו: האוויר והמים הנקיים, השקט של המדבר והמגוון של החורש הים תיכוני, שכונה בה ילדים משחקים בחוץ בבטחה, או קהילה בה קשיש הזקוק לעזרה יכול למצוא שכן הנכון לעזור" (מתוך "על קיימות", מאת ד"ר ליה אטינגר, מרכז השל)

לנו ברור שלא נתקן את כל העולם. אבל גם שאי אפשר לעמוד מהצד ולהתעלם מכל מפגעי האקולוגיה ואיכות הסביבה מסביב, שמשפיעים עלינו. על אזור המחייה שלנו ועל אורח החיים של כולנו. שלנו, של ילדינו, ושל הדורות הבאים. ועוד ברור, שאם כל אחד יהיה מודע, ויעשה את המאמץ הקטן שלו, בדלת אמותיו – התרומה הכוללת לעולם טוב יותר תהיה עצומה.

אז בדף הזה – קצת על הנושא, ועל התרומה הצנועה שלנו למען סביבה ירוקה ובריאה יותר.

 

פסולת פלסטיק - על קצה המזלג

התכלות פלסטיק אורכת מאות שנים, ולעיתים הוא כלל לא מתכלה. בקבוק משקה מפלסטיק, למשל, יתכלה רק לאחר יותר מ-700 שנה.
כמות עצומה של פסולת פלסטיק מזהמת את האוקיינוסים, כאשר האוקיאנוס השקט הוא מקום המרבץ של ריכוז הפלסטיק הגדול בעולם. במי הימים והאוקיאנוסים יש פי שישה מסת פלסטיק מאשר מזון לדגים. תמותת בעלי חיים ימיים בעקבות בליעת פלסטיק, חנק וכדומה, מתרחשת במספרים לא נתפסים.
80% ממוצרי הפלסטיק המיוצרים בעולם מיועדים לשימוש חד-פעמי. כמובן ששימוש חד פעמי מאיץ משמעותית את הפגיעה בסביבה ביחס לשימוש חוזר או מיחזור.
משפחה ממוצעת בעולם המערבי מייצרת בשנה כארבעים ק"ג פסולת פלסטיק. סך הכל מגיעות בשנה מליארדי יחידות של פסולת פלסטיק לאתרי פינוי אשפה ברחבי העולם. הן נערמות בהרי ענק של זבל, תופסות מקום על שטחי אדמה, שזמינותם פוחתת. הן גורמות לתמותת בעלי חיים, פסולת פלסטיק מתעופפת ומתפזרת, ובכך מרחיבה את איזורי הנזק. עם החום וחלחול הנוזלים באתרים, חודרים כימיקלים לאדמה ולמי התהום. מובן שיש פגיעה אסתטית בנוף, ונזקים רבים נוספים.
וכל אלה רק מהפלסטיק שמגיע לאתרי הזבל, שזה המקרה העדיף. כמויות אדירות מתפזרות בסביבה ללא טיפול מסודר, מה שמגביר עוד יותר את הנזק הסביבתי. 
פלסטיק רב שלא מגיע לאתרים מסודרים נשרף. התופעה נפוצה ביתר שאת במדינות עולם שלישי, אך קיימת במספרים גדולים גם במדינות המפותחות. שריפת הפלסטיק בעולם כולו מגבירה את אפקט החממה ופוגעת באופן קריטי באוזון
 
מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן