ניזונים משמועות
שלומית דיליאון
נאוה רוזנפלד
תמונת פנים נאוה ושלומית

דיאטניות קליניות

ארטיק פרי ולא ארטיק "בטעם פירות"

ילדים אוהבים לעבוד במטבח. מעבר לפעילות המשלבת הנאה עם חוויה, זו הזדמנות להקנות הרגלים ומיומנויות. תכנון, סדר ונקיון, ארגון. לפעמים אפילו גם קצת חשבון. לקראת הימים החמים בחרנו להציע להכין עם הילדים בבית, בגן או בצהרון, ארטיקים צוננים וצבעוניים המבוססים על פירות העונה.

ארטיק תות תוצרת בית

למה אנחנו אוהבים ארטיקים?

 • דרך לחבב פירות על הילדים
  עבור ילדים (וגם עבור הוריהם) זוהי הזדמנות לשלב פירות בתפריט, ולגוון אותו. על "אפקט איקאה" שמעתם? כאשר אנו שותפים בתהליך היצירה של מוצר אנו מעריכים ואוהבים אותו יותר. זו הסיבה שהשולחן או השידה למשל, שרכשנו והרכבנו לבד אהובים ויפים בעינינו יותר מאשר אלה שנקנו מושלמים. כך גם לגבי הכנת הארטיק. העבודה והתהליך, מרגע בחירת הפירות כבר בשלב הקניה בסופר, דרך שטיפת הפרי, הריסוק ועד ההכנסה למקפיא, יסייעו לילדכם לחבב את הפירות בתצורה הקפואה.
 • כי כולם יכולים
  יש מאכלים רבים שהם מזינים וטעימים שניתן להכין עם הילדים. היתרון בבחירה של ארטיק הוא קלות ההכנה. גם הורים שרק חביתה ופסטה מצויים ברפרטואר הבישול שלהם יצליחו לעמוד במשימה.
 • זמן איכות
  כמעט שלא נמצא ילד שלא אוהב ארטיק, ולכן הם יצטרפו בשמחה לפעילות משותפת הזו עם ההורים.
 • מרענן
  כי אין כמו ארטיק קר ומרענן בימי הקיץ הישראלי.
 • זול
  כשיוצאים עם הילדים לגינה אנחנו פוגשים באוטו גלידה שמוכר ארטיקים במחירים גבוהים. ניתן לחסוך כאשר יוצאים לגינה עם ארטיק מהבית.

איך מכינים?

בוחרים פירות בשלים: אבטיח, מלון, שזיפים, אפרסקים, פסיפלורה, מנגו ועוד. שוטפים אותם היטב.

מרסקים את הפירות בבלנדר או מועכים למחית חלקה עם ממעך ידני (כזה המשמש להכנת פירה תפוחי אדמה).  ניתן להוסיף גם חתיכות פרי, ולהעשיר אף עם יוגורט.

יוצקים את המחית לתבניות המיועדות להכנת ארטיק. אפשר בהחלט גם לכוסות פלסטיק במקום. נועצים מקל של ארטיק לכל כוס או תבנית. את המקלות ניתן לקנות בחנויות יצירה. ואם שכחנו לקנות, כפית חד פעמית תעשה היטב את העבודה.

מכניסים למקפיא וממתינים לפחות 8 שעות.

פוסטים אחרונים של שלומית ונאוה


רוצים עוד כתבות שלנו?

מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן