גנן גידל דגן

הבלוג של ירום עילם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

קוראים לו ירום. הוא גנן בגן ילדים, והוא באמת גידל פעם דגן. הוא מושבניק, שמילדות עסק בחקלאות. בעיקר בגידול מטעים.

ירום עילם - תמונת פרופיל

בשני הכובעים הוא נהנה להשקיע, לטפל, להביט מידי פעם מן הצד. נהנה לראות כמה האדם הוא עץ השדה. איך בצעירותו הוא מכה שורש באדמה, שהולך ומעמיק עם ההתבגרות. איך הוא מתעצב וגדל, כשתפקידו של ירום הוא לסייע בעיצוב. אם בגיזום ואם בחינוך.


רוצים עוד כתבות שלנו?

גנן גידל דגן
הבלוג של ירום עילם
גנן בגן ילדים

גנן גידל דגן

קוראים לו ירום. הוא גנן בגן ילדים, והוא באמת גידל פעם דגן. הוא מושבניק, שמילדות עסק בחקלאות. בעיקר בגידול מטעים. בשני הכובעים הוא נהנה להשקיע, לטפל, להביט מידי פעם מן הצד. נהנה לראות כמה האדם הוא עץ השדה. איך בדמי ימיו הוא מכה שורש באדמה, שהולך ומעמיק עם ההתבגרות. איך הוא מתעצב וגדל, כשתפקידו של ירום הוא לסייע בעיצוב. אם בגיזום ואם בחינוך.
תמונת ידיים של גנן וילד אוחזות שתיל קטן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

במהלך ההתבגרות, אומר ירום, יש התמודדויות עם רוחות ופגעי מזג האוויר, עם גורמים מזיקים שונים. “אני שם בשביל לגונן. לפרוש גדרות, לתמוך ולייצב. ברבות השנים, לא מעט שתילים רכים שהכרתי וליוויתי בתחילת דרכם, גדלו לתפארת, לעצים מניבי פירות”, הוא זורם עם המטאפורה. והפירות מתוקים-מתוקים. הוא רואה ומתמוגג.

אז כן, אני ירום ואני גנן. לא מאוד נפוץ לראות כמוני, גנן – גבר. אבל הנה, אני קיים, ויש עוד שכמותי. בדרך כלל אין משמעות למין בתפקיד הזה. רק לאישיות. גישה הורית, יכולת להכיל ולהעניק חום, אג’נדה חינוכית ויכולת ליישם. אם יש אותם – אז אדם מתאים להיות איש חינוך. ואם אין אותם, אז הוא לא מתאים. כאמור, זה לא תלוי מין.

ובכל זאת – יש סיטואציות בהן ליווי ילדים בגיל הרך על ידי גבר הוא יתרון. כי מבין שני ההורים – חוסר בדמות אב הוא נפוץ יותר. סטטיסטית – יש הרבה יותר אמהות חד הוריות מאבות חד הוריים. ומניסיוני, לילד החסר דמות אב, יש מוטיבציה גבוהה להתחבר לגבר שמהווה דמות משמעותית בחייו.

קשר כזה יכול להיות מאוד חזק ותומך עבור הילד. אבל חשוב שאני, אדם שממלא מקום של דמות אב חסרה, אדע את מקומי, ואדע לנווט נכון את הילד בתוך הקשר. כי הוא עלול להתמסר, מתוך מעין אסירות תודה על שאני משלים לו את החסר, עד כדי פיתוח תלות. ואני כגנן, צריך במקרה כזה, כמו במקרים רבים אחרים, לעזור לילד להתקדם בנתיב נכון.

אנחנו עכשיו בתחילת יולי, וכבר שלושה ימים שכובע הגנן שלי בחופש גדול. אבל לא אני. אני מנהל כרגע קייטנה, ורק בתחילת אוגוסט אצא לחופש. גם פה אני קצת חריג, כי בניגוד לשאר עם ישראל, אין תכניות חו”ל על הפרק. אני רוצה לנוח קצת בבית, ואז לצאת לנופש משפחתי. בארץ. בצפון, בשאיפה שיהיה שם שקט שיאפשר לטייל.

זה היה קצת על עצמי. מידי פעם אכתוב ואשתף כאן באתר בחוויות של גנן. עד הפעם הבאה – חופשה נעימה לכל הילדים. ולכל ההורים – תצליחו ליהנות ותפיקו את המיטב. קיץ, שמש, ים, בריכה, משפחה, טיולים…

בריאות ואושר לכולם

כן, הוא גנן, גבר, בגן ילדים. הגיע לשם בגיל מאוחר יחסית, ממקומות שונים לגמרי בחיים. אבל תמיד היה חבוי בו הצורך לחנך, לעצב, לאהוב את הילדים, ועל הדרך לתרום ולו במעט לטיפוח חברה ערכית וטובה.

אז הוא כאן איתנו, ויחלוק מידי פעם סוגיות, דילמות וחוויות אישיות מהגן שלו


רוצים עוד כתבות שלנו?

פוסטים אחרונים של ירום