רק בריאות!
טיפים והגיגים
משקולות, פירות וירקות

פירות קיץ

פירות הקיץ הם עסיסיים, מתוקים ומגוון הצבעים שלהם – כשלל צבעי הקשת. הנה דגימה קטנה של שישה מתוך המבחר המרשים. הכירו את היתרונות הבריאותיים שלהם: שזיף, תאנה, משמש, אפרסק, מלון וענבים. את האבטיח, שאנחנו מכתירים באופן לא רשמי כמלך פירות הקיץ, נשאיר לפוסט משלו.

פירות קיץ

ערך קלורי

לא נפתיע בקביעה שלפירות ערכים תזונתיים בריאים ביותר. ככה שהם טובים לנשנוש כארוחת עשר או אחר הצהריים, הם תחליפים מעולים לקינוח, ובמתיקות שלהם הם אלטרנטיבה עדיפה בהרבה לממתקים. קבלו על הדרך מתכונצ'יק לארטיקים בריאים תוצרת בית.

אחלה ארטיקים תוצרת בית:

בוחרים פירות בשלים ושוטפים אותם היטב.

מרסקים את הפירות בבלנדר או מועכים למחית חלקה עם ממעך ידני (כזה המשמש להכנת פירה תפוחי אדמה).  ניתן להוסיף גם חתיכות פרי, ואפשר גם להעשיר עם יוגורט.

יוצקים את המחית לתבניות המיועדות להכנת ארטיק. או לכוסות פלסטיק. נועצים מקל של ארטיק לכל כוס או תבנית. את המקלות ניתן לקנות בחנויות יצירה. גם כפית תעשה היטב את העבודה במקום המקל.

מכניסים למקפיא וממתינים לפחות 8 שעות.

כשבוחנים את הערך הקלורי ואת כמות הסוכר, חשוב לזכור לא להסחף עם כל הטוב הזה. במנה של כל אחד מהפירות שלנו יש כ-50-60 קלוריות. מדובר על 3 שזיפים, 2 תאנים קטנות (התאנה היא העשירה ביותר בכמות הסוכר בחבורה הזו), 4 משמשים (המשמש הוא הדל בסוכר מבין כולם), אפרסק אחד, כוס אחת של קוביות מלון, וכוס ענבים.

2-3 מנות פרי ביום יהוו כמות תומכת-בריאות נאה, וסבירה בהחלט למי שאינו סובל מבעיות סוכר. בשל הייחוד התזונתי של כל פרי, כדאי מאוד לערבב ולגוון, בשיטה הידועה של הקפדה על מספר צבעים.

 

ערכים תזונתיים

אז מה יש להם להציע לנו, מעבר למה שאנחנו רואים וטועמים? בעיקר מגוון של ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון וסיבים תזונתיים. חשוב לזכור שהרבה מהסיבים התזונתיים, וגם מהויטמינים, נמצאים בקליפה. ועל כן מומלץ מאוד לאכול את הפרי עם הקליפה, כשהיא אכילה.

השזיף – מכיל שלל נוגדי חמצון – הנלחמים בתהליכים דלקתיים, מחלות כלי דם ולב, תהליכי הזדקנות ואף מספר סוגי סרטן. יש בו ויטמינים A, B, ו-C, כמויות יפות של סידן, אשלגן וברזל.

התאנה – ויטמין K, הרבה סיבים תזונתיים, סידן, אשלגן, ברזל, מגנזיום וזרחן. ידועה כממריצת פעולת מעיים ועשויה להמצא יעילה נגד עצירות.

משמש – כמות יפה של בטא קרוטן (נוגד חמצון), אשלגן, מגנזיום וסיבים תזונתיים.

אפרסק – ויטמינים A ו- C, ברזל, סידן ואשלגן.

מלון – הרבה מים (90% מהרכב הפרי), ויטמין C וויטמינים מקבוצת B, חומצה פולית, אשלגן ומגנזיום. גם קרטנואידים, שהם נוגדי חמצון, המצויים במלון כתום הרבה יותר מאשר בצהוב.

ענבים – מגוון נוגדי חמצון איכותיים, ויטמין C וויטמינים מקבוצת B, מגנזיום וסיבים תזונתיים.

פירות קיץ. אל תגידו שזו לא הנאה צרופה…

עוד פורסמו לאחרונה:

רוצים עוד כתבות שלנו?

מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן