שגרה קשוחה

שגרה קשוחה

אז המילה "מלחמה" השתנתה ל"שגרת מלחמה". אנחנו עוד לא יודעים מה תאריך הסיום שלה, אבל הוא הרי יגיע. לצד חטאי התזונה הקטנים שאפשר ורצוי להרשות לעצמנו מידי פעם, חשוב שגם ננהיג בסך הכל תזונה שתשמור לנו על הגוף ועל הנפש. הנה כמה רעיונות.

חשוב  בימים אלו לתת תשומת לב להרגלי אכילה נכונים על מנת לחזק את הגוף ואת היכולות שלו להתמודד במצבים מורכבים. מה גם שהגוף והנפש קשורים אחד בשני. כשאנחנו אוכלים בריא, מצבנו הנפשי חסין יותר. ולהפך.

הנה כמה פעולות שיכולות לסייע לשיפור הרגלי האכילה בתקופת המלחמה:

  • שמירה על סדר האכילה – ארוחות קבועות יהוו עוגן של שגרה בכאוס היום-יומי.
  • סדר יום עם זמני ארוחות מתוכננים מראש. התכנון והסדר ייצרו עוגן בתוך הכאוס ואי הוודאות. בזמן הזה גם קובעים שמתרחקים ממסכים וניידים.
  • אכילה משותפת – לחיזוק תחושת השייכות והביחד. כדאי להתארגן לארוחות כך שיהיו משותפות עם בני המשפחה או החברים. אכילה ביחד מחזקת כאמור את תחושת הביטחון והשייכות. זו הזדמנות לשוחח ולשתף אחד את השני. מומלץ גם לבשל ביחד ולהכין מאכלים שהילדים אוהבים לאכול.
  • מזווה בריא ומים בהישג יד – שיעזרו לנו לבחור נכון. כדאי להחזיק במזווה ובמקרר מלאי המאפשר אכילה איכותית. הילדים מסתובבים יותר בבית ואנחנו טרודים ופותחים מקרר לעיתים קרובות. כך יהיה לנו קל לבחור מזונות בריאים להכנת הארוחה או "לנשנש" פירות וירקות חתוכים מראש בין הארוחות.
  • יחס ושיח חיוביים – כלפי עצמנו וכלפי ילדנו, גם כשקשה להצליח לבחור בריא. גם אם בחרנו היום "לא בריא". זה בסדר! הרבה חמלה עצמית. במקום שנלקה את עצמנו על אי ההצלחה או שנדרוש לסיים את הצלחת, נייצר שיח חיובי, לדוגמה: נשמח בהכנת ארוחה טעימה, או ניתן תשומת לב חיובית לילדים כאשר הם נהנים מאכילת ירקות ופירות.

זכרו – אפשר לקבל עזרה. אל תישארו לבד! אם אתם מודאגים מהמצב שלכם או של ילדיכם, אם מוטרדים מהשפעות של אכילה רגשית לא טובה, אם לא בטוחים מה נכון ומה צריך – ניתן לפנות לקופות החולים דרך האתר או במוקדים הטלפונים, וכן להתייעץ עם תזונאי מומחה בבריאות הנפש.

** "שגרת מלחמה"- בשילוב מידע מתוך אתר "אפשריבריא" **
בריאות וזמנים טובים לכולם!

רחלי קורנבר בן-שלום, תזונאית הבית של לאנץ טיים
דבר התזונאית

רחלי קורנברג בן שלום

דיאטנית קלינית, מרצה מבוקשת ומנחת קבוצות לאורח חיים בריא למגוון גילאים – ילדים, נוער ומבוגרים, במסגרת משרד החינוך ובמקומות עבודה שונים.

יועצת לתזונה נכונה ותברואה למשרד הרווחה במסגרת השירות לילדים ולנוער, אגף השיקום והאגף לטיפול באוכלוסייה עם אוטיזם.

בעלת ניסיון עשיר כיועצת תזונתית בתעשיית המזון.

  • דיאטנית קלינית, בוגרת תואר ראשון במדעי התזונה (B.Sc) של מכללת תל חי והכשרה מעשית של משרד הבריאות
  • מנחת קבוצות בשילוב אמנויות  – מטעם הבי"ס לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן
  • נאמן תברואת מזון – מטעם מכללת רימונים

אני מאמין:
״תזונה נכונה ופעילות גופנית הן בסיס הכרחי לגוף בריא ונפש בריאה״.

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לניוזלטר ותיהנו מתוכן איכותי

מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן