דבר התזונאית
רחלי קורנברג בן שלום
רחלי קורנבר בן-שלום, תזונאית הבית של לאנץ טיים

דיאטנית קלינית – תזונאית הבית של לאנץ טיים

4 טיפים לארוחה משפחתית מושלמת

לכבוד יום המשפחה, רחלי, התזונאית שלנו, מציעה מספר המלצות לארוחה משפחתית מוצלחת. כי אין ראוי מהיום הזה להזכיר (שוב) את החשיבות של ארוחה משותפת של בני הבית!

משיקים כוסות מיץ מעל שולחן הארוחה

אצלנו באתר, כמו גם בכל מקום אפשרי בערך, דובר כבר רבות על חשיבותה של הארוחה המשפחתית. על האפשרות להטמיע באמצעותה הרגלי אכילה נכונים ובריאים, בעיקר אצל הילדים. ועל התרומה הנפלאה שלה להוויה המשפחתית ולתקשורת בין בני המשפחה.

אז הנה 4 טיפים לארוחה משפחתית מושלמת:

 1. דאגו שלילדים יהיה תפקיד פעיל בארוחה
  שתפו אותם בבחירת המנות, בהכנת הארוחה ובעריכת השולחן. ניתן לחלק תפקידים קבועים לכל ילד. או אולי דווקא להחליף תפקידים בסבב. מה שנוח ומתאים בכל בית.

 2. פנו את הקשב שלכם
  השתדלו להתפנות מטרדות היום-יום שלכם בזמן הארוחה. לפנות את הקשב לנוכחים. לשוחח עם הילדים על היום שלהם, ועל היום שלכם. להתעניין. מה הדבר החדש שהם למדו, אילו מורים היו בבית הספר, מה שיחקו בהפסקה ועם מי, מה חוקי המשחק, מה הדבר שהיה הכי מהנה ביום שלהם ומה העציב אותם…
  ומה אתכם ההורים? שדרו שהשיח הוא מתעניין וגם משתף. ספרו גם אתם: חוויות, מה שימח ומה העציב אתכם היום… שימו לב לערוך את השיח כך שישתלב באכילה ולא ישתלט על כל זמן הארוחה.

 3. שחקו באוכל
  לא חובה בכל יום, אך בהחלט רצוי מידי פעם לשחק עם הילדים באוכל. למשל משחק בו כל אחד מצלחת את המנה שלו, או את של זה שלצדו, בנוסח "מאסטר שף". או משחק ציורים בצלחת. או אולי משחק בו מריחים את המנה ומנחשים את מרכיביה. כל רעיון שישעשע את הילדים, שיגרה אותם לרצות לקחת חלק בארוחה עם כל המשפחה. הגו רעיונות או תנו לילדים להציע את משחקים.

 4. דאגו למגוון
  הגישו מגוון מאכלים בכל ארוחה. כל אחד יבחר מה יונח בצלחתו. המשיכו להגיש גם מזון שהיה בעבר פחות פופולרי עבור הילדים, אך הקפידו על דרכי הגשה שונות (אופן בישול או הכנה שונים, חיתוך שונה…). כל גיוון עשוי לגרום להם לקבל את זה אחרת. ותמיד הקפידו שיהיו ירקות חתוכים או סלט על השולחן.

גרו את הילדים, שעשעו, וגרמו להם לאהוב את הארוחה המשפחתית. 
בהחלט רצוי מידי פעם לשחק עם הילדים באוכל. למשל משחק בו כל אחד מצלחת את המנה שלו, או את של זה שלצדו, בנוסח "מאסטר שף". הגו רעיונות או תנו לילדים להציע את משחקים

רחלי קורנברג בן שלום

דיאטנית קלינית, מרצה מבוקשת ומנחת קבוצות לאורח חיים בריא – ילדים, נוער ומבוגרים, במסגרת משרד החינוך ובמקומות עבודה שונים. יועצת לתזונה נכונה ותברואה למשרד הרווחה במסגרת השירות לילדים ולנוער, אגף השיקום והאגף לטיפול באוכלוסייה עם אוטיזם. בעלת ניסיון עשיר כיועצת תזונתית בתעשיית המזון.

 • דיאטנית קלינית, בוגרת תואר ראשון במדעי התזונה (B.Sc) של מכללת תל חי והכשרה מעשית של משרד הבריאות
 • מנחת קבוצות בשילוב אמנויות  – מטעם הבי"ס לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן
 • נאמן תברואת מזון – מטעם מכללת רימונים

אני מאמין: ״תזונה נכונה ופעילות גופנית הן בסיס הכרחי לגוף בריא ונפש בריאה״.

רוצים עוד כתבות שלנו?

פוסטים אחרונים של רחלי

מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן