דבר התזונאית
רחלי קורנברג בן שלום
רחלי קורנבר בן-שלום, תזונאית הבית של לאנץ טיים

דיאטנית קלינית – תזונאית הבית של לאנץ טיים

ריבה

עכשיו חנוכה, הימים של חטא הסופגניות. עם הריבה האדומה-מתוקה המבצבצת. שאין לה כלום עם נס פח השמן, אך כחלק בלתי נפרד מהסופגניה, הפכה גם היא לסמל לא רשמי של החג. אולם בשאר ימות השנה, בין ממרח שוקולד, ממרח חלבה וממרח התמרים, הממרחים המתוקים השכיחים במטבח, נראה שהריבה קצת חלפה מן המיין סטרים ושייכת כיום בעיקר לבית של סבתא, או לארוחת בוקר בבית מלון…

צנצנת ריבת תות

ריבה מסורתית היא מוצר המיוצר מחומרים טבעיים – פירות, מיץ לימון, קליפת לימון, סוכר ולעיתים גם תבלינים מיוחדים. נכון שיש בה הרבה סוכר' אבל כל עוד אוכלים ממנה במידה על גבי פרוסת לחם, זה בסדר גמור ליהנות ממנה כממרח מתוק.

הבעיה היא שבחנויות נראה גם ריבות להן מוסיפים צבעי מאכל, חומרי טעם, חומרי שימור וחומרי קרישה – טבעיים או לא טבעיים, על מנת להגיע למרקם הג'לי. בעיני – אין צורך באף תוסף בריבה מעבר לפרי. הסוכר שבפרי בפני עצמו הוא חומר שימור נהדר והטעמים והמרקמים נפלאים.

איך נדע האם הוסיפו לריבה חומרים נוספים מעבר לפרי / ירק? מסתכלים ברכיבים ובכיתוב על גבי המוצר.

להלן מקרא מקרא ריבות לשימושכם:

  • "ריבה בטעם …" – כשנראה מוצר עליו רשום "בטעם" נדע כי המוצר אינו מכיל את הרכיב הנ"ל. למשל, ריבה בטעם תפוז, לא תכיל תפוז אלא חומרי טעם וריח שהם בטעם תפוז.
  • "קונפיטורה"- "קונפיר" בצרפתית היא שיטת שימור מזון ע"י בישול בסירופ סוכר. היא הומצאה כדרך ליהנות מהפרי גם לא בעונתו. בקונפיטורה אחוז הפרי יהיה גבוה לרוב מריבה רגילה, מעל 50% מתכולת הממרח. כמו כן הקונפיטורה לא תכיל חומרים משמרים או צבעי מאכל, אלא רק פקטין (סיב תזונתי) או לימון. בניגוד לריבה רגילה אשר לא תכיל חתיכות פרי, בקונפיטורה כן נמצא את אלו.
  • "מעדן פרי" לא יכיל סוכר כלל והמתיקות במוצר תגיע מפרי ורכז פרי.
  • ריבה "ללא סוכר"- מוצר עליו רשום "ללא סוכר" יש סיכוי גבוה שהמוצר הומתק בתחליפי סוכר כגון אספרטיים וסוכרזית. מוצר שכזה אינו נחשב למוצר איכותי. אך יכול להיות שמדובר ב"מעדן פרי", אשר הוכן מפירות בלבד. יש לשים לב ולקרוא היטב את רכיבי המוצר.
  • סוכרתיים – שימו לב שריבה ללא סוכר יכולה להכיל כמות פחמימות גבוהה בגלל הפירות.
סופגניות עם ריבה

רחלי קורנברג בן שלום

דיאטנית קלינית, מרצה מבוקשת ומנחת קבוצות לאורח חיים בריא – ילדים, נוער ומבוגרים, במסגרת משרד החינוך ובמקומות עבודה שונים. יועצת לתזונה נכונה ותברואה למשרד הרווחה במסגרת השירות לילדים ולנוער, אגף השיקום והאגף לטיפול באוכלוסייה עם אוטיזם. בעלת ניסיון עשיר כיועצת תזונתית בתעשיית המזון.

  • דיאטנית קלינית, בוגרת תואר ראשון במדעי התזונה (B.Sc) של מכללת תל חי והכשרה מעשית של משרד הבריאות
  • מנחת קבוצות בשילוב אמנויות  – מטעם הבי"ס לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן
  • נאמן תברואת מזון – מטעם מכללת רימונים

אני מאמין: ״תזונה נכונה ופעילות גופנית הן בסיס הכרחי לגוף בריא ונפש בריאה״.


רוצים עוד כתבות שלנו?


פוסטים אחרונים של רחלי

מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן