דבר התזונאית
רחלי קורנברג בן שלום
רחלי קורנבר בן-שלום, תזונאית הבית של לאנץ טיים

דיאטנית קלינית – תזונאית הבית של לאנץ טיים

קח פרי טרי ותהיה לי בריא

לקראת ט"ו בשבט – על פירות בכלל, ובעיקר, דווקא,  על פירות טריים. ספוילר קטן – אין צורך לוותר לגמרי על המסורת (הטעימה) של היבשים. אבל בהחלט מומלץ לשלב גם את הטריים.

קק"ל בחרו לצאת ולנטוע עצים בכל הארץ, כערך חינוכי, בתאריך הסמלי של ראש השנה לאילנות. בזמן זה מתחיל תהליך הבשלה של פירות רבים, כאשר השקד הוא מהראשונים לפרוח. בראשיתו החל מנהג הפירות היבשים בקרב יהודי הגולה, שרצו לחגוג את המסורת הארץ ישראלית החדשה. הם ייבאו פירות מיובשים מארץ הקודש והרגישו חלק מהוויית ט"ו בשבט והישראליות.

לפירות המיובשים יש ערך תזונתי גבוה, הם מכילים כמות גבוהה של ויטמינים ומינרלים. תאנה, למשל, עשירה בסידן, אשלגן וסיבים תזונתיים. ותמרים עשירים במגנזיום, סידן, אשלגן וסיבים תזונתיים.

החיסרון הגדול של חלק מהפירות המיובשים הוא בכמויות הגבוהות של סוכר, חומרים משמרים, צבעי מאכל ומרכיבים לא בריאים נוספים, שמוסיפים להם בתהליך הייצור.

לכן בחג זה אני בוחרת להמליץ לכם – אל תוותרו על שילוב קבוע של פירות טריים בתפריט היומי!
כדאי לזכור:

  • ראוי לאכול את הפירות המיובשים כחלק ממסורת החג. אבל אל תשכחו לחגוג גם עם פירות טריים, עונתיים וצבעוניים. פרי טרי מכיל מגוון ויטמינים ומינרלים, ביניהם גם ויטמין C. ויטמין חשוב ביותר, שלא נמצא אותו בפירות יבשים. מינרלים שונים, כמו סידן בתאנה, נמצאים באותה כמות ביחידת פרי טרי וביחידת פרי מיובש.
  • עדיף לצרוך פירות מיובשים אורגניים ללא תוספים. בהקשר זה חשוב לציין את פרי התמר שמתייבש על העץ ולא זקוק לתוספים שונים.
  • פירות מיובשים מכילים המון סוכר. הרבה יותר מפרי טרי. גם בגלל התוספת היזומה שלו, וגם בגלל עליית ריכוז הסוכר הקיים באופן טבעי, בשל אידוי המים. יש להתייחס לפירות אלה בהתאם, ולצרוך אותם במידה. לשם הדגמה – תמר בינוני מכיל 11.5 גרם סוכר, שהם כמעט 3 כפיות סוכר. כך גם מבחינת כמות הקלוריות. שזיף טרי מכיל 46 קק"ל ב-100 גרם, לעומת שזיף מיובש שמכיל 288 קק"ל ב-100 גרם.

מקור מנהג אכילת פירות יבשים:
בראשיתו החל מנהג הפירות היבשים בקרב יהודי הגולה, שרצו לחגוג את המסורת הארץ ישראלית החדשה. הם ייבאו פירות מיובשים מארץ הקודש והרגישו חלק מהוויית ט"ו בשבט והישראליות

רחלי קורנברג בן שלום

דיאטנית קלינית, מרצה מבוקשת ומנחת קבוצות לאורח חיים בריא – ילדים, נוער ומבוגרים, במסגרת משרד החינוך ובמקומות עבודה שונים. יועצת לתזונה נכונה ותברואה למשרד הרווחה במסגרת השירות לילדים ולנוער, אגף השיקום והאגף לטיפול באוכלוסייה עם אוטיזם. בעלת ניסיון עשיר כיועצת תזונתית בתעשיית המזון.

  • דיאטנית קלינית, בוגרת תואר ראשון במדעי התזונה (B.Sc) של מכללת תל חי והכשרה מעשית של משרד הבריאות
  • מנחת קבוצות בשילוב אמנויות  – מטעם הבי"ס לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן
  • נאמן תברואת מזון – מטעם מכללת רימונים

אני מאמין: ״תזונה נכונה ופעילות גופנית הן בסיס הכרחי לגוף בריא ונפש בריאה״.

רוצים עוד כתבות שלנו?

פוסטים אחרונים של רחלי

מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן