דבר התזונאית
רחלי קורנברג בן שלום
רחלי קורנבר בן-שלום, תזונאית הבית של לאנץ טיים

דיאטנית קלינית – תזונאית הבית של לאנץ טיים

בחופש הזה משחקים באוכל!

החופש ארוך והילדים משועממים. זה בדיוק הזמן לכבות את הטלוויזיה ולשחק. הנה כמה רעיונות למשחקים עם אוכל שגם "יעבירו את הזמן" וגם יעודדו אורח חיים בריא

ילדים בבגדי שף חותכים ירקות

מי אני?

מסדרים במגש כל מיני סוגים של ירקות ופירות. מכסים למשתתף הראשון את העיניים ונותנים לו לטעום / להריח / למשש, ולנחש מהו הירק או הפרי שטעם. כך עושים בסבב עד שכולם טועמים מהכל.

♦♦♦

מאסטר שף

כל משתתף מקבל אותם מצרכים, וצריך להכין מהם ארוחה. אפשר לכוון למוצרים פשוטים יותר, כמו פירות, דבש ויוגורט – לגילאים הצעירים. ועד מוצרים שדורשים יותר דמיון ורמת קושי, אפילו בישול לגיל המאוחר יותר. רצוי להלביש את המשתתפים בסינר וכובע שף. אפשר גם למנות שופט בתחרות. בתום המשחק כל המשתתפים טועמים מהכל.

♦♦♦

 חנות אוכל

מכינים שיפודי פירות או כוסות סלט פירות ויוצאים למכור בפארק או בדשא מתחת לבית. אפשר ורצוי להיעזר בחותכנים להכנת השיפודים.

♦♦♦

משחק הציורים של מאיה

במגש מסדרים ארוחת ערב בתפזורת. חביתות, גבינה, טונה, טוסט וכו', וכן מסדרים מבחר גדול של ירקות במגוון רחב של צבעים. שמים במרכז השולחן ונותנים לילדים לצייר ציור באוכל. החוק החשוב – בסיום הציור כל אחד צריך לאכול את האוכל שבו השתמש. והנה תמונות של הציורים של מאיה המקסימה מאבטליון שבגליל:

גבינת קוטג' וירקות בצלחת
ירקות חתוכים בצלחת
ירקות חתוכים בצלחת
ירקות חתוכים בצלחת
ירקות חתוכים בצלחת

רחלי קורנברג בן שלום

דיאטנית קלינית, מרצה מבוקשת ומנחת קבוצות לאורח חיים בריא – ילדים, נוער ומבוגרים, במסגרת משרד החינוך ובמקומות עבודה שונים. יועצת לתזונה נכונה ותברואה למשרד הרווחה במסגרת השירות לילדים ולנוער, אגף השיקום והאגף לטיפול באוכלוסייה עם אוטיזם. בעלת ניסיון עשיר כיועצת תזונתית בתעשיית המזון.

  • דיאטנית קלינית, בוגרת תואר ראשון במדעי התזונה (B.Sc) של מכללת תל חי והכשרה מעשית של משרד הבריאות
  • מנחת קבוצות בשילוב אמנויות  – מטעם הבי"ס לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן
  • נאמן תברואת מזון – מטעם מכללת רימונים

אני מאמין: ״תזונה נכונה ופעילות גופנית הן בסיס הכרחי לגוף בריא ונפש בריאה״.


רוצים עוד כתבות שלנו?


פוסטים אחרונים של רחלי

מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן