מדברת מהבטן
הבלוג של ליבי
תמונה של ליבי

אוף, איזה עומס…

ליבי בדיוק בעיצומה של אחת התקופות העמוסות שלה בשנה. חופש חנוכה. בין הצגות ואירועים משפחתיים, רגע לפני הפסטיגל (אותו היא דווקא תראה מהבית), היא מצליחה למצוא זמן כדי לכתוב איך היא חווה את חגיגת נס פח השמן.

חנוכיה וסביבון

הצגות חנוכה

כמו בכל שנה, חנוכה תופס אותי בול בזמן. בדיוק בתקופה שבה הלימודים הפכו לשגרה ומרגיש שכבר מזמן לא היה לנו חופש. והשנה יוצא שרוב ימי החג שמשיים, מאירים ונעימים. אז בכלל כיף. והאמת שגם אם היה יורד גשם, אז לא נורא, כי חופש. אפשר להישאר בבית מכורבלים עם שוקו במיטה.

בכל חנוכה אני אוהבת לראות הצגה. השנה ראיתי אפילו שתיים:

מסביב לעולם ב80 יום – על פי הספר של ז'ול וורן. סבתא אמרה שהיא אהבה מאוד את הסיפור הזה כשהיתה ילדה, ולקחה אותי לראות את המחזמר. עם רוני דלומי, הראל סקעת, צביקה הדר וחנה לסלאו. הם לקחו אותנו למסע מסביב לעולם עם סיפור מקסים, עם שירים וריקודים. רוני הייתה הנסיכה אאודה המהממת, והראל סקעת שהיה פיליאס פוג, הציל אותה.

הרפתקאות הדוד אריה והמכשפה חמתותא – טל מוסרי שיחק את הדוד אריה. שמו לו פאה של קרחת עם כמה שיערות. אני מאוד הופתעתי, כי בקושי זיהיתי אותו. הוא נראה בדיוק כמו הדוד אריה מהסיפורים של ינץ לוי. האמת שיש לי הרגשה שאמא שלי נהנתה אפילו יותר ממני…

משחק הסביבון

בחנוכה יש לנו גם מין מסורת משפחתית להתכנס כולנו ולשחק את משחק הסביבון. אצלנו משחקים את המשחק עם ערימת שעועית לבנה, אבל מי שרוצה יכול לשחק עם מטבעות שוקולד.

כל חבר משפחה מקבל מספר מסויים של שעועיות (או מטבעות שוקולד) ואת השאר מניחים בערימה באמצע השולחן.

כל אחד בתורו מסובב את הסביבון ובודק על איזה צד הוא נופל:

נ- נס – לוקח את כל מה שנמצא בערימה המרכזית

ג – גדול – צריך לקחת חצי מן הערימה המרכזית

ה – היה – צריך להחזיר אחד לקופה המרכזית

פ – פה – לא מקבל כלום ולא נותן כלום

כשמחליטים לסיים, מי שיש לו הכי הרבה שעועית (או מטבעות שוקולד) הוא המנצח!

חנוכה שמח לכולכם

קוראים לה ליבי, ולא, היא לא כמעט בת שנה. היא כבר בכיתה ו', יש לה מחשבות, ויש לה דעה משל עצמה. אנחנו רואים בה סוג של מדגם מייצג של ילדים בגילה, ולכן דואגים שקולה יישמע…


רוצים עוד כתבות שלנו?

פוסטים אחרונים של ליבי

מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן