מדברת מהבטן
הבלוג של ליבי
תמונה של ליבי

אוכל של חופש גדול

ליבי ממש אוהבת כל מה שקשור לחופש הגדול. היא מזהה אפילו אוכל ('מה זה טעים') שהוא ייחודי לתקופה זו. אבל בין השורות היא מעלה גם חסרונות בקולינאריית יולי-אוגוסט. לתשומת לב ההורים

מלון פרוס

איזה כיף שיש חופש גדול! יש קייטנה (אני למשל בקייטנת ספורט), מבלים ומטיילים עם ההורים, ישנים אצל חברים. ונחים מבית הספר.

בקייטנה שלנו לא אוכלים צהריים. בבוקר יש את האוכל הקבוע שאני קוראת לו 'אוכל קייטנות'. המדריכים קוראים לו פשוט 'לחמנייה'… השנה אפשר אפילו לבחור אצלנו: לחמנייה עם שוקולד, עם גבינה או עם חומוס. או לחמנייה בלי כלום, כמו בשנה שעברה.

יש את האוכל של הטיולים. טיולים כאלה של המשפחה שנוסעים רחוק, יוצאים בבוקר מוקדם וחוזרים בערב, או שיוצאים לכמה ימים. גם שם יש אוכל די קבוע. קודם כל על האש. המבוגרים אוכלים סטייקים ואוכל פנסי כזה, ואנחנו אוכלים את האוכל הכי טוב. גם יותר טעים וגם מוכן ראשון. נקניקיות (הכי יאמי), קבב והמבורגרים. לפעמים מחליפים את זה בארוחה במקדונלדס, או משהו אחר שהוא מהר ואיכותי. ואם הטיול הוא יום ארוך או כמה ימים, אז בדרך כלל יש גם וגם.

חוץ מארוחות עיקריות יש בטיולים האלה הרבה חטיפים. למשל משהו לנשנש בנסיעה ומשהו שלא נהיה רעבים עד האוכל. אלה חטיפים מתוקים, או מלוחים, או מעורבב. אימא ואבא אומרים שמתוקים זה לא בריא, ומלוחים זה לא בריא, ומעורבב זה הכי גרוע. אפשר לחשוב שהילדים ייצרו את החטיפים האלה. מי בדיוק נתן לנו אותם?

ויש את הגלידות, שזה ממש אוכל של חופש גדול. הולכים לבריכה – קונים גלידה. הולכים לים – קונים ארטיק. נוסעים לטייל, בדרך עוצרים בגלידריה. בבית יש גלידה שהיא קינוח לארוחות. ולפעמים הגלידה היא בילוי שלם. הולכים לאכול גלידה בתור בילוי משפחתי. אני תמיד רוצה שלושה או ארבעה כדורים. אבא אומר שזה המון סוכר ושומן, ואולי לרדת לשני כדורים. זה קצת מעצבן. שיתן לי לאכול. זה בילוי! אבל אם אני מתעקשת מספיק אז אני מנצחת.

מזל שיש את הפירות של הקיץ. הם מה זה טעימים, וזה עדיין פרי, זאת אומרת – בריא. אז זה גם אוכל כיפי של חופש גדול, וגם כולם מרוצים.

קוראים לה ליבי, ולא, היא לא כמעט בת שנה. היא כבר בכיתה ו', יש לה מחשבות, ויש לה דעה משל עצמה. אנחנו רואים בה סוג של מדגם מייצג של ילדים בגילה, ולכן דואגים שקולה יישמע…


רוצים עוד כתבות שלנו?

פוסטים אחרונים של ליבי

מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן