מדברת מהבטן
הבלוג של ליבי
תמונה של ליבי

על בריאות האוכל וטעמו

מה משמין ולא בריא, ומה כן בריא לאכול? ליבי לא בטוחה שכל מה שאומרים לה לגבי תזונה נכונה זה נכון. חוץ מזה היא בודקת אם יש קשר בין הטעם של האוכל לכמה הוא בריא. ומנסה להחליט מה יותר חשוב, טעים או בריא.
סוכריות וירקות

יש מאכלים לא בריאים שגורמים להשמנה ואולי אפילו לכל מיני מחלות. כל הזמן מפחידים אותנו בבית ובבית הספר: "לא להגזים עם חמאה, יש בזה המון שומן… פחות ריבה וממרח שוקולד, זה הרבה סוכר… זה משמין, זה מזיק…"

מצד שני יש דברים בריאים שכדאי לאכול, כמו ירקות, למשל. וגם פירות, שלא רק שזה בריא, זה גם טעים. אבל תכלס, גם פירות לא באמת טעימים כמו סוכריות וממתקים אחרים. שהם לא מומלצים (כי הם מהמאכלים המשמינים). האמת שאני שמתי לב שגם המסעדות שיש בהן אוכל לא בריא הן הכי טעימות. הנה – מקדונלדס ופיצה חצי חינם, למשל. שם יש את האוכל הכי טעים.

טוב, אז אולי אפשר לאכול ממתקים ואז לעשות ספורט. בשביל לא להשמין. למרות שבעצם אני לא מבינה מה כל כך נורא בזה. חברה שלי אומרת שבכלל לא חשוב המראה. חשוב מה שיש בפנים, בלב. אני די חושבת שזה נכון.

אז בקשר לזה – אומרים לי שהאוכל הלא בריא, שמשמין, גורם גם למחלות. בלב למשל ובכלי הדם (מחלה בדם?? מה מרגישים? שהדם כואב?) אני לא בטוחה אם מי שאומר את זה צודק או לא. אבל האמת היא שאני כן בטוחה שממתקים עושים לי חורים בשיניים. אבל ממש. זה כבר מניסיון. ואני לא אוהבת רופא שיניים, גם אם הוא ממש איש נחמד. זה לא משנה כמה הוא נחמד, כל עוד יש לו את המכשיר הזה שעושה בזזז וגורם לצמרמורת.

בקיצור, אני לא כל כך יודעת מה אני מעדיפה. אוכל בריא או אוכל טעים.

קוראים לה ליבי, ולא, היא לא כמעט בת שנה. היא כבר בכיתה ו', יש לה מחשבות, ויש לה דעה משל עצמה. אנחנו רואים בה סוג של מדגם מייצג של ילדים בגילה, ולכן דואגים שקולה יישמע…


רוצים עוד כתבות שלנו?

פוסטים אחרונים של ליבי

מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן