דבר התזונאית
יעל דרור
תמונת פרופיל יעל

דיאטנית קלינית

לכבוד יום העצמאות: נותנים כבוד לבשר!

על חשיבות הבשר בתפריט הילד, ועל מנות הבשר השונות. ודיון קצרצר על בשר בקר – טוב או רע. הצצה לממצאים: טוב, אבל כמו כל דבר – במידה.

שיפודים על האש

לכבוד יום העצמאות, המוכר גם בשמו "חג המנגל הלאומי" החלטתי לתת כבוד ל"בשר" בתפריט הילדים. הבשר מספק חלבון איכותי, מינרלים וויטמינים חיוניים לשלבי הגדילה וההתפתחות המהירה של הילד כמו אבץ, ברזל, ויטמין B12 ועוד.

מה נכלל בקבוצת הבשרים? במרבית המקרים אנו מתייחסים למנות המבוססות על הבקר, העוף וההודו האדום שהוא חלק עשיר במיוחד מבחינה תזונתית. מנה בשרית מומלצת כ- 5 פעמים בשבוע בתפריט הילד, כאשר במקביל לבשר מומלץ לשלב דגים פעמיים בשבוע ו/או מנת קטניות. ברוב המקומות הילד אוכל את המנה הבשרית בארוחת הצהרים, אך במקרים בהם אתם כהורים יודעים שהוא דילג על המנה הבשרית במסגרת הגן, יש מקום לשלבה בערב במסגרת התפריט הביתי.

כדאי לדעת שבשר בקר הוא המקור העשיר ביותר לוויטמין B12 ולברזל, החיוניים להתפתחות המוח והצמיחה לגובה של הילד. משפחות רבות נמנעות משילוב בשר בקר בתפריט בשל ערכי השומן הרווי הגבוה והכולסטרול בחלק מסוגי הבקר. עם זאת, חשוב לדעת ששילוב חלקים רזים של בקר כמו פילה, שייטל, סינטה ואווזית, תורמים ערכים תזונתיים גבוהים לתפריט הילדים, וחשוב לא לוותר עליהם. מומלץ לשלב את בשר הבקר לפחות פעמיים בתפריט השבועי, בצורה של סטייק, גולש, בולונז, קציצות, קבב ביתי, שיפודים, לזניה בשרית ועוד.

מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן