השבוע סידרתי את שולחן העבודה שלי, באמת הגיע הזמן. בעודי נוברת בבלאגן נתקלתי בטיוטה של הפוסט הקודם וראיתי על הדף הערה בכתב יד מוקפת בעיגול אדום: ״ לא לשכוח להזכיר את אירוע גבעתיים!!!״ נו, כמובן ששכחתי. כבר ציינתי כמה אני אוהבת קלישאות, אז מוטב מאוחר מאף פעם לא, או משהו כזה.

35X45חדוה זמיר
יום שישי, 27 נובמבר 2015, 10:55

בפוסט הקודם שלי סיפרתי עד כמה חשוב לנו הקשר עם ההורים, ועד כמה אנו משקיעים בשיתוף הפעולה עימם לטובת הילדים. אירוע הטעימות שיזמה ערית גבעתיים הוא דוגמא נהדרת לשיתוף פעולה מוצלח שכזה. עם פתיחת שנת הלימודים יצאה העירייה ביוזמה מבורכת והפיקה אירוע צבעוני ותוסס שהפגיש בין הורים וילדים לבין גורמי הרשות, מפעילי הצהרונים וחברות הקייטרינג.

דוכן להדגמת האוכל בגבעתיים

המטרה העיקרית של האירוע היה להפגיש את ההורים והילדים, בדגש על ההורים והילדים החדשים בצהרונים, עם התפריטים הבריאים והמזינים מהם יהנו בשנה הקרובה בגנים ובבתי הספר בגבעתיים. ברוח ה׳קשה אבל הוגן׳ הלכנו על הקצת קשה אבל טעים לאללה..׳ והעמדנו דוכן מרהיב ועליו מבחר עשיר, טעים וריחני של מנות ותבשילים, המיצגות את הגישה הבריאה שלנו.

ההורים הנדהמים שציפו לפגוש את המנות הבשריות המוכרות, ובראשן השניצל האהוב על כולם, פגשו מדגם מייצג של מנות טעימות, בריאות ומזינות, דלות נתרן ושומן ומשולבות בפחמימות מלאות. תחת הכותרת ׳יום שני ללא בשר׳, היוזמה הברוכה שמקדמת אשת התקשורת מיקי חיימוביץ׳, ושאנחנו היינו מהראשונים לאמץ, הדגמנו להורים ולילדים כמובן, שאפשר גם ללא בשר, ושיש מנות מדהימות על בסיס ירקות וקטניות.

איזה כיף היה לראות את ההורים הסקפטים במקצת נהנים ממנות קטניות כמו תבשיל שעועית לבנה, נזיד עדשים ומקציצות הבורגול עם ירקות. עוד יותר כיף היה לראות את הילדים אוכלים בהנאה ועוד מבקשים בביישנות ״אמא אני רוצה עוד״. לאורך הערב כולו התנהלו במתחם האירוח שיחות ספונטניות עם הורים וילדים ותזונאים וקודקודים מהעיריה ומפעילי הצהרונים. ההורים והילדים בילו זמן רב בדוכן האוכל ובפינת ההסבה שלנו, טעמו והתרשמו, שאלו שאלות והעלו בקשות.

ירקות חתוכים בצורת רכבת

כהרגלי אני רואה את חלקת אלוהים הקטנה שלי והיה מגניב לפגוש את התגובות המפרגנות לרכבת הירקות שקישטה את הדוכן שלנו (אני הכנתי). רכבת מפוסלת משלל ירקות טריים, וכולה צבעים ובריאות ושימחת חיים. זהירות ספוילר! זו היתה דגימה ראשונית למיזם חדש של לאנץ׳ טיים, הכשרת צוותי הצהרונים לעיצוב מנות ירקות ופירות בצורה יצירתית ותוססת, כזו שתקסום לילדים ותעודד אותם לאכול מהם.
אבל זה כבר לפוסט אחר.

ואנקדוטה קטנה, אירוע הטעימות התקיים בסוף גל האובך הקודם שפקד אותנו. הסקפטים שביננו הנידו בראשם וציקצקו בלשונם ״איזה בעסה לעירית גבעתיים, אף אחד לא יגיע לאירוע ובטח שלא עם הילדים.. ״ . כמה טעינו, היתה היענות מטורפת והקומה התחתונה של תיאטרון גבעתיים היתה מפוצצת במשתתפים, הורים וילדים. זה רק ממחיש לנו כמה הנושא חשוב לכולם ובפרט להורים האכפתיים והמעורבים, שצמאים לשמוע וגם להשמיע. ובשביל זה כולנו כאן, לא?

ראש עיריית גבעתיים טועם מהאוכל

פוסטים אחרונים:

רוצים לקבל עוד פוסטים מחדוה?

פוסטים מכותבים אחרים שלנו

לביבות לחנוכה

גם טעים וגם בריא
לביבות בטטה ותפוחי אדמה אפויות בתנור

ילדים במסגרת תחרותית

פעילות גופנית לילדים ותזונה מותאמת
איך להביא את ילדנו להיות פעיל גופנית ולאכול נכון?