הורים וילדים
טיפים והגיגים

שלום, שוב, כיתה א'...

חוזרים לבית הספר! תחילת חזרה לשגרה הכי מרגשת שאנחנו זוכרים, מסיטואציה שלא פגשנו מעולם לפני הנגיף… התקופה קשה, האווירה הציבורית לא פשוטה. אי הוודאות משגעת. אז הנה לנו זיק של אור. מהלך משמעותי בדרך לחיים נורמליים. כולנו תקווה שמכאן לא נחזור עוד אחורה, אלא נמשיך להתקדם, בזהירות, באחריות ובבטחה, לעבר שגרה מלאה וברוכה.

ילדה אוכלת מקופסת אוכל

הקטנטנים יצטרכו תקופת הסתגלות כזו או אחרת, להבין מה קורה ולהתארגן מחדש. ציידו אותם, ובדקו כל יום שיש להם: מארז קטן של אלכוג'ל לחיטוי הידיים וחבילת מגבונים לחים לנקיון. ומסיכה. שתיים בעצם. לפחות. כי אם היא תיקרע? עדיף שלוש אפילו… על כל צרה שלא תהיה.

ובואו נדבר רגע על עוד פן אחד, חשוב, של להכנס לעניינים. הנה חמישה דגשים לגבי שגרת האוכל שלהם.

 • לשתות משהו
  אל תתנו לילדים לצאת מהבית על בטן ריקה. הרגילו אותם לשתות משהו. כוס מיץ פירות, כוס חלב, תה, שוקו… תדלוק קטן למוח, לאחר שהגוף לא צרח מקור אנרגיה בסביבות 12 שעות.
 • ארוחת בוקר
  לצד השתיה הגישו ארוחת בוקר. אם אפשר סלט וביצה על הבוקר, והילד רוצה – מעולה! אם לא, אפשר דגני בוקר (החלב יכול להחליף את כוס השתיה), מעדן כלשהו (עדיף יוגורט), כריך, חצי כריך… אל תלחצו. היו גמישים, ונסו להגיע לאיזושהי הבנה, שתסתדר קודם כל עם רצון הילד, ותשתלב עם היכולת שלכם להכין ארוחת בוקר. הארוחה הזאת חשובה, והיא תעזור לילד לשמור על עוררות וריכוז מוגברים למשך כמה שעות.
 • מים
  תזכרו, לא שותים מהברזיות בבית הספר. לא לשכוח לשים לילד בתיק שני בקבוקי מים.
 • מה למרוח בכריך?
  עם כל הכיף שבחזרה לשגרה, שוב צריך להתחיל לארגן לילדים את קופסאות האוכל לבית הספר. שוב, על הבוקר, להפעיל את הדמיון ולהתחבט בשאלה. מה למרוח היום בכריכים? אז ננסה לחסוך לכם. הנה כמה הצעות נפלאות של התזונאית שלנו לממרחים מקוריים, טעימים, בריאים ומגוונים: מה למרוח בכריך? – רחלי קורנברג בן שלום »
 • מגוון ואיזון
  הנה עוד פוסט של התזונאית, שמדבר על מעוף ודמיון בהכנת האוכל לבית הספר. איך לחשוב מחוץ לקופסה, לגוון לילדים את הארוחות, לגרות ולעניין אותם עם האוכל. ועל הדרך לספק להם ארוחה מאוזנת ובריאה. זה צורך מעט דמיון, אבל לאו דווקא השקעת זמן גדולה. קראו ותהנו »

לאחר בית הספר יגיע הילד הביתה או לצהרון. שם חייבת לחכות לו ארוחת צהריים. אם הוא בצהרון שמקבל את הארוחה מלאנץ טיים – היו רגועים. אנחנו נדאג לו באהבה!

אגב, בתקופה לא שקטה זו, אנחנו כאן גם בשבילכם, הורים יקרים. מוזמנים לפנות אלינו, במייל או בטופס צור קשר באתר ». לשאול ולבדוק כל מה שעל ליבכם בעניין ארוחת הצהריים בצהרון. גם אם הצהרון שלכם לא מקבל את האוכל מאיתנו. לא רגועים, לא בטוחים? תהיות ומענות? אנחנו כאן בשבילכם. תרגישו חופשי לפנות אלינו.

מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן