הורים וילדים
טיפים והגיגים

תורת המשחקים:

למה חשוב שהילדים ישחקו?

משחקי ילדים הם חלק בלתי נפרד מההתפתחות שלהם. אנחנו מתחילים לשחק עם התינוק כבר כשהוא קטן, כשאנחנו מלטפים אותו, מדגדגים אותו ומניחים לו להכיר את הסביבה על שטיח הפעילות' ולאחר מכן באמצעות זחילה ומשחק עצמאי.

ילדים משחקים

כשהתינוק הופך לפעוט הופכים המשחקים למגוונים יותר, כאשר כל פעוט יפנה לכיוון אחר ויעדיף משחקים שונים. בגילאים מבוגרים יותר המשחק הופך מורכב, עם הרבה יותר חשיבה מאחוריו ועם האפשרות לשאול שאלות, לדמיין, לפתח סיפור משלנו ולמלא שעות בתוכן.

למה המשחק כל כך חשוב לילד?

מחקרים הראו שמשחקים מכל הסוגים מפתחים אצל הילד יכולות ותכונות חשובות מאד להתפתחות שלו לאורך השנים. חלק מהיכולות מתבטאות בהתפתחות התנועה של הילד ואחרות מפתחות את החשיבה, הדמיון והיצירתיות.

משחקי תינוקות ופיתוח מוטוריקה:

משחקי תינוקות נראים לחלק מההורים פשוטים מדי ומשעממים עבור התינוק, שלא תמיד נראה כאילו הוא מתעניין באמת. אבל למעשה משחק כבר מגיל תינוקות הוא חשוב בגלל דבר אחד: פיתוח המוטוריקה.

משחק בכדור, שליחת יד אל המשחק המוצמד לשטיח הפעילות או אפילו ריקוד משותף עם אמא תורמים למוטוריקה ולפיתוח התנועה אצל התינוק, מה שמעודד אותו לזחול ולבסוף גם לעמוד וללכת.

בגיל מאוחר יותר התינוק יוכל להחזיק חפצים, לגעת ולמשש בצורה תקינה בזכות משחק מגיל צעיר ומפגש עם טקסטורות וחפצים בצורות שונות.

משחקי פעוטות ופיתוח הדמיון והשפה:

בגיל מאוחר יותר, כאשר הילד כבר הולך ומתרוצץ, הוא מתחיל להגיע בעצמו אל הצעצועים והמשחקים בחדר ואפשר להשאיר אותו לשחק יותר באופן עצמאי או עם חבר בגילו, עם השגחה מפעם לפעם כמובן. בשלב זה מתפתחת שפה ומתפתח הדמיון, ולכן המשחק הופך להיות מהותי לפיתוח היכולת להבין סיפור, לתאר מצב ולפתח דיאלוג.

זה השלב שבו תמצאו לעיתים קרובות את ילדיכם משוחח עם הבובה או הדובון, משכיב אותם לישון או מספר להם סיפור. שלב זה חשוב לפיתוח היצירתיות והיכולת להבין סיפור.

משחקי ילדים, הוצאת אנרגיה ופיתוח קשרים חברתיים:

משחקי ילדים בגילאים מבוגרים יותר חשובים ללא מעט דברים. לצד פיתוח הדמיון, היצירתיות והיכולת להבין סיפור בגילאים מבוגרים יותר משחק הוא דרך לאינטראקציה חברתית עם ילדים באותו הגיל, מה שתורם לפיתוח כישורים חברתיים.

לצד היתרונות האלו, חשוב לציין שמשחק הוא גם דרך להוצאת אנרגיה. הוצאת אנרגיה ופורקן האנרגיה במהלך היום על ידי משחק, תורמת לבסוף לשינה טובה ובריאה יותר של הילד, אכילה בריאה וסדירה וסדר יום הגיוני יותר, כאשר יש מקום ללימודים, שיעורי בית, משחק ומנוחה.

משחק חשוב לילדים בכל הגילאים, כבר מגיל ינקות ועד לגיל מבוגר. גם בגילאים מבוגרים יותר, משחק שיש מאחוריו אתגר, חשיבה ופיתוח של דמיון טוב לפיתוח זיכרון בריא, לשיפור ופיתוח יכולת לניתוח מצבים וליצירת אינטראקציה עם שותפים למשחק.

מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן