הורים וילדים

5 רעיונות לפעילויות לילדים בחופש הגדול

החופש הגדול מביא איתו לא מעט אתגרים עבור ההורים שמחפשים מה לעשות עם הילדים בחופש הארוך הזה. הורים רבים נאבקים עם הוצאות גבוהות, מחירי האטרקציות שבשמיים ועם החום הגדול ולא יודעים כיצד להפעיל את הילדים בעלות נמוכה ובאופן קבוע. ישנם לא מעט רעיונות לפעילויות עם ילדים שלא דורשים הוצאה גבוהה ושהייה בחום ובשמש. אספנו עבורכם חמישה רעיונות כאלו.

ילדים בחגיגת יום הולדת

סדנת בישול ואפייה ביתית

אחד הבילויים המשפחתיים המהנים ביותר קורה במטבח. התחילו את היום בקפיצה לסופר, שם תקנו ביחד מוצרים וחומרי גלם. כשתגיעו חזרה הביתה תתמקמו מתחת למזגן במטבח ותבשלו יחד. הילדים יכולים לקצוץ, ללוש, למרוח וללמוד על חומרי הגלם השונים ומה עושים אתם. בסוף הסדנה תהיה לכם ארוחת צהריים נהדרת לילדים.

 

לומדים להכיר את הארץ

אחת הפעילויות הכי מהנות היא כמובן טיול רגלי בארץ. החום הכבד אמנם יכול לשבש את התוכניות אבל בארץ יש לא מעט מקומות מוצלים, נעימים ואפילו עם בריכות מים ושכשוכיות שמתאימות לילדים. ניתן למצוא מידע על מסלולים מתאימים לילדים, מעגליים וקלים לביצוע באתרי התיירות של רשות הטבע והגנים וקק"ל.

קבעו לכם מסלול הליכה קצר בתוך אחד הפארקים הלאומיים המוצלים, עם טבילה בנחל. זוהי פעילות עם ילדים שאינה עולה כסף, בריאה לגוף ולנפש וגם מלמדת את הילדים על הטבע, הנוף והגיאוגרפיה של ארץ ישראל. טיול הליכה אחת לשבוע, בסוף השבוע או באמצעו, הוא גם זמן איכות חשוב מחוץ לבית.

יוצרים, צובעים ומציירים

פעילויות יצירה אהובות במיוחד על ילדים קטנים בגילאי גן ובית ספר יסודי. לפני חודשי הקיץ תוכלו לאסוף דפים צבעוניים, גלילי נייר טואלט, עטיפות וקופסאות שונות. פעילות יצירה לא חייבת להיות מוגדרת למטרה כלשהי. תנו לילדים להשתולל עם צבע, עם נייר, עם דבק ועם חומרי גלם נוספים וליצור את היצירות שלהם. זו פעילות עם ילדים שיכולה להימשך שעות ארוכות, בייחוד אם יש לכם אוסף טוב של חומרי יצירה.

מרתון סרטים לפי נושא

לימים חמים שבהם אין לכם מה לעשות בחוץ עם הילדים ויש תחושה שאתם מטפסים עם הקירות הכינו רשימה של סרטים לפי נושאים. סרטים על חיות, סרטים על משפחה, סרטים מצחיקים לילדים וכן הלאה. קנו פופקורן, חטיפים ושתייה והפכו את סלון הבית הממוזג לבית קולנוע קטן. מרתון של סרטים עם נושא מקשר, שהם מתאימים לגיל הילדים יכול למלא שעות בזמן איכות מהנה, עם ערך מוסף – הכרות עם קסם הקולנוע.

טיולי משפחות

טיולי משפחות אמנם יכולים לעלות מעט כסף כאשר יש השתתפות בדמי כניסה לאתרים או בהבאת אוכל לארוחה משותפת, אבל הם מאפשרים לילדים להכיר חברים חדשים ולכם להיות בסביבה של מבוגרים, הורים לילדים באותו גיל. התארגנויות של פעילות עם ילדים בטבע, טיול הליכה, טיול אופניים וכדומה מתקיימות בפייסבוק, בקבוצות מוסדרות שיש להם אתרי אינטרנט מסודרים ודרך חברות שונות. בנוסף, תוכלו לארגן טיולי משפחות משותפים עם משפחות מהקהילה שלכם.

מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן