ארוחות בריאות
לילדים

ארוחות צהריים בריאות לילדים

כבר יותר מ-20 שנה אנחנו מספקים ארוחות למוסדות חינוך. לגני ילדים, צהרונים, מתנ״סים, בתי ספר וקייטנות. לאנץ׳ טיים הנה החברה היחידה בתחום המזון המוסדי המתמחה בבישול ארוחות לילדים בלבד! ארוחות צהריים חמות, בריאות וטריות, בטעם של בית.

אוכל לגני ילדים ולצהרונים - קישור לאוכל שלנו

לקוחות קטנטנים -
דרישות גדולות

התפריט הטעים, הבריא והמזין נבנה בהתאמה להמלצות משרדי הבריאות והחינוך. הוא מפוקח ע"י תזונאית הבית, התזונאית הקלינית הבכירה רחלי קורנברג בן שלום. המנות הביתיות החדשות נולדות במטבח בניצוחם של השפים המומחים שלנו. ורק לאחר שעברו בהצלחה מבחני טעימה וקבוצות מיקוד מחמירות של ילדים בגילאים שונים, הן מוצאות את דרכן אל התפריט.

מדי תקופה אנו יושבים עם הלקוחות ועם התזונאיות המלוות מטעמם, ובונים תפריט שבועי. על פי תפיסתם ובהתייחס לבקשות ההורים. התפריט גמיש ואדפטיבי ככל הניתן, ואנו קשובים למשובים המגיעים מן השטח. הן במסגרת מישוב תקופתי יזום והן במסגרת פניות ספונטניות של הורים וצוותים חינוכיים.

 
כריכים בגן - קישור למדור מנות מיוחדות

הילדים של לאנץ' טיים
מקבלים רק מזון טרי!

הלקוחות הקטנים שלנו נהנים מארוחות חמות וטריות המיוצרות מידי יום ביומו, ללא חומרים משמרים וללא צבעי מאכל. כל מרכיבי המזון, התבלינים וחומרי הגלם השונים נבחרים בקפידה ומסופקים בידי החברות המובילות במשק.

המנות היומיות מיוצרות בסטריליות מירבית ונארזות מיד עם סיום הכנתן במכלי מזון ייעודיים. הארוחות מובלות בצידניות מיוחדות המבטיחות שילדכם יקבל את המנה שלו חמה, טרייה ובטעם של בית.

 

המטבחים המתקדמים בישראל

המטבחים החדישים, המשוכללים והסטרילים של החברה, הנם המתקדמים מסוגם בישראל. המטבחים נמצאים תחת פיקוח משרד הבריאות. הם פועלים על פי תווי תקן, ניהול בטיחות מזון (HACCP), תקן איכות (ISO 9001-2015). ועם תעודת הכשר של הרבנות האיזורית. פסי הייצור המתקדמים מאפשרים בישול מזון ברמה גבוהה, בכל כמות ולטעמם הספציפי של לקוחותינו.

אתם מוזמנים להתארח במרכז המבקרים שלנו. להתרשם מן המטבחים החדשניים ולהכיר את תהליכי העבודה מקרוב.

אריזה

על פי הנחיות משרד הבריאות, המזון צריך להגיע אל השולחן בטמפרטורה של 60 מעלות צלזיוס. זו הטמפרטורה האופטימלית להבטחת איכות המזון. היא מוודאת מניעת התפתחות של חיידקים ומזיקים. כל המנות מיוצרות בתנאים סטריליים. מיד עם סיום הכנתן נארזות המנות במכלי מזון ייעודיים ובצידניות חום (טרמופורטים). הצידניות נאטמות בהלחמת יריעת ניילון. כך נמנעת פתיחת הצידניות שלא ע״י אדם מורשה. הצידנית הסגורה מבטיחה טמפרטורה נאותה של המזון עד למועד ההגשה. תהליך האריזה המוקפד מתבצע בסביבה נקייה ובטוחה תחת שרשרת קפדנית של רישום וביקורת. המנות האישיות והמיוחדות מסומנות, מתועדות ונארזות אחרונות. זאת כדי למנוע כל אפשרות לתקלה.

 

שינוע

לאנץ׳ טיים מפעילה צי רכבים גדול ומערך נהגים מקצועי, אדיב ומיומן. המזון משונע בכלי רכב מסחריים סגורים ומצוחצחים. כולם בעלי רישיון הובלה ממשרד הבריאות. המזון מגיע אל נקודות החלוקה כשהוא חם, טרי ומוכן לאכילה.

אוכל לגני ילדים ולצהרונים - קישור לאוכל שלנו

התמחות בארוחות צהריים לצהרונים ולמוסדות חינוך

ההתמחות שלנו היא מאוד ספציפית. אנחנו עוסקים בהכנה ובאספקה של ארוחות צהריים לילדים במוסדות החינוך הפורמליים והא-פורמליים. בצהרונים, בגנים, בבתי הספר ובקיטנות. בדיוק בנישה הזאת, ורק בה.
אם כבר יש לנו את הידע, את הציוד ופס הייצור, כוח אדם מיומן המוכשר למשימה ומערך הפצה שכבר עובד על הקווים, מדוע בעצם לא להרחיב את ההיצע שלנו לעוד סוגים של אוכל ואוכלוסיות? ובכן, פס ייצור, כוח אדם וכלי רכב הם אלמנטים טכניים בתהליך. התהליך הזה מורכב מעוד גורמים. ושם, כדי להיות טובים, יש להתמחות. לילדים יש טעם שונה מהמבוגרים, ודרישות תזונתיות ספציפיות. אנחנו עובדים עם שפים ותזונאיות הממוקדים בתחום של ארוחת צהריים לילדי מוסדות החינוך. אנחנו דואגים לקבל כל הזמן משובים מהשטח. מהילדים, מההורים ומאנשי הסגל החינוכי. יש לנו תהליך סדור של למידה, של הפקת לקחים ושל יישום. אנחנו מאמינים במיקוד ובלמידה יסודית של תחום, וכך אנחנו עובדים בלאנץ' טיים.

 
שוק עוף בתיבול גריל על קוסקוס

האוכל שלנו

 • טעים – אנו מקפידים על תפריט מגוון וידידותי לטעמם ולדרישתם של  הילדים. ואף מבשלים בהלימה מלאה להתאמות ספציפיות ולצרכי הלקוחות.
 • טרי –   תפריט ביתי המבושל מדי יום ביומו. מן המטבח אל הצלחת.
 • בריא –  המזון מוקפד ובריא. כל המנות המסופקות הינן בערכי חלבון גבוהים (מוצר לא מעובד). חומרי הגלם הטריים והאיכותיים, מסופקים למטבחינו ממיטב החברות המובילות בשוק.
 • מזין –    המנות הטעימות משלבות פחמימות מלאות. האוכל מזין, מופחת נתרן, סוכר ושמן. ללא עיבוד, ללא חומרי שימור, ללא חומרי טעם וצבע, ללא מרגרינה וללא מונסודיום גלוטומט.
 • בטוח – המנות ארוזות בצידניות חום (טרמופורטים) בהלחמת יריעת ניילון. זאת למניעת פתיחת הצידנית שלא ע"י אדם מורשה, ולשמירת הטמפרטורה הנאותה של המזון עד למועד ההגשה.
 • מגוון  – מדי יום אנו מתמודדים עם האתגר של איזון בין צרכי בריאות ותזונה, הרגלים קולינריים מגוונים, והעדפות משתנות של ילדים. לכן אנו מעמידים לרשותכם מבחר
  גדול של מנות ביתיות. המגוון המאפשר להרכיב תפריטים שבועיים רבים ומגוונים. אנחנו מגלים גמישות רבה ומאפשרים לכם לרענן את התפריט מדי תקופה.
 • אוכל שמח – כשהאוכל נולד במטבח שמח, עם עובדים שמחים ובאווירה משפחתית, כשהאוכל נוסע עם נהגים שמחים ברכבים צבעוניים ושמחים, אז האוכל שמח. וכשהאוכל שמח –  הילדים שלנו שמחים.
 
כפתור פליי על רקע לקט ירקות

ירקות - מהשדה לצלחת

כל הירקות שלנו הם תוצרת מקומית – כחול לבן. אנחנו עובדים רק עם מגדלים שלנו, בחלקות גידול שלנו. מלווים את הירקות מהשתילה והזריעה עד לקטיף. ואז אורזים אותם בבית האריזה שלנו. תוך 12 שעות מהקטיף הירקות נארזים. תוך 24 שעות הם כבר עושים דרכם אל המארזים ואל הסירים במטבח.

אין יותר טרי מזה, אין יותר איכותי מזה!

בשר מעובד על הגריל

לא תמצאו אצלנו

 • אין מזון מעובד.
 • אין שימוש במזון משומר.
 • אין מזון מעושן.
 • אין אבקת מרק.
 • אין מוצרי בשר באיכות ירודה. אין נקניקיות, פסטרמה או נקניקים אחרים, המבורגר מעובד וכדומה.
מיני מזון אלרגניים נפוצים

אלרגנים

אחד הנושאים המטרידים הורים בנושא תזונה הוא החשש מאלרגיה. ולא בכדי. האלרגיה אינה אחידה במידת החומרה שלה, ועלולה להופיע בהפתעה עם תגובה חריפה לאלרגנים. לעיתים היא קשה יותר מהרגיל. ולעתים, אף שאינה קשה, התסמינים אינם נעימים. מיני המזון העיקריים להם ילדים ומבוגרים אלרגיים הם חלב, ביצים, בוטנים, סויה, שומשום, אגוזים ודגים.
במאמר קצר על אלרגיה למזון אצל ילדים, מסברות התזונאיות שלנו את האוזן. מתי היא צצה, מי מועד, האם חולפת, והאם גם אלרגיה היא עניין של גיאוגרפיה?

 

ארוחות לרגישים לגלוטן

יותר ויותר אנו נתקלים בדרישה למנות המתאימות לילדים חולי צליאק או בעלי רגישות לגלוטן. במסגרת התפיסה הפרטנית שלנו, אנחנו מכוונים לפתרון לכל ילד. לכן אנו מספקים פתרון גם לסוגיית הגלוטן, במתווה של אספקת ארוחות מיוחדות. יש לנו פס ייצור, במטבח עצמאי נפרד, ללא גלוטן וללא אלרגנים נפוצים.

למען עולם ירוק יותר

כמי שאוחזים בגישה של בריאות ואיכות חיים, אנחנו מתייחסים ברצינות רבה גם לסביבה. אנו מנסים לגלות אחריות סביבתית בדל"ת אמותנו. משתדלים להשתמש בחומרים ובמארזים ממוחזרים, מקפידים לאסוף מוצרי פלסטיקה למיחזור, אפילו את שמני המאכל העודפים אנחנו מרכזים ומעבירים למחזור. מתוך ידיעה ששמן שנזרק ומגיע לקרקע, מחלחל אל מי התהום, פוגע בקרקע ומזהם.

 
ארוחת קציצות בקר ברוטב עגבניות

איך מעודדים ילדים לתזונה בריאה

ברור לנו שכל עניין מזון הבריאות שלנו לא באמת יעבוד לאורך זמן, אם לא נגייס את הילד. אם לא ניצור אצלו את המוטיבציה לצרוך את האוכל הבריא. מכאן שאין לנו כל כוונה להגיש לו אוכל משמים, שונה ממה שהוא רגיל, ובלבד שיהיה בריא. במקום אלה, אנחנו מציעים לילד חלופות דומות למה שהוא רגיל ואוכל. אנחנו היינו הראשונים מבין חברות הקייטרינג לצהרונים, שהציעו שילוב של פחמימות "רגילות" – אותן הילדים מכירים, עם פחמימות מלאות. ככה בישלנו עבורם את האורז, הקוסקוס והפתיתים המוכרים להם, רק עם ערך תזונתי איכותי יותר. כך אנחנו גם מוסיפים תבלינים עשירים כתחליף למלח. כקינוח אנחנו מציעים פירות. בקיצור, אנחנו מקפידים לא להמציא את הגלגל. רק לשפר את הערך התזונתי.

 
נתחי פרגית עסיסית בתוספת קינואה וירקות לקוסקוס

מנות ייעודיות -
ללא גלוטן וללא אלרגנים

תפריט ללא גלוטן, הנותן מענה לצרכי תזונה מיוחדים. לילדים חולי צליאק או בעלי רגישות לגלוטן. וכן, לילדים בעלי רגישויות אחרות למזון (לקטוז, ביצים, דגים, סויה, שומשום, אגוזי מלך, אגוזי לוז, פיסטוק, מקדמיה, שקדים, בוטנים, פקאן, קשיו). ולילדים צמחוניים וטבעוניים. התפריט מלא ועשיר, מספק את כל צרכי הילדים ומציע מגוון ארוחות חמות. אלה מגיעות בחמגשית תרמית יעודית, הכוללת מנה עיקרית ותוספות.

מכלי פלסטיק וכלי פלסטיק להגשה ולאריזה של מזון לגנים, לצהרונים ולבתי הספר

"יש פלסטיק ויש פלסטיק"

המזון המבושל והטרי נארז בכלים יעודיים לאירוז ולטיפול במזון חם. הכלים עשויים מפלסטיק איכותי העומד בתקינה מחמירה, תקן 5113, של מכון התקנים הישראלי. הם באישור משרד הבריאות ושירות המזון הארצי.

בהתאמה להנחיות משרד הבריאות, המזון החם פוגש את מכלי הפלסטיק בטמפרטורה ממוצעת של 80 מעלות צלזיוס. זה נמוך משמעותית מטמפרטורת הסף לשחרור כימיקלים רעילים מפלסטיק, שהנה 120-140 מעלות. כך שהאריזה והשינוע במיכלים היעודיים בטוחים לחלוטין.

אנו עובדים בשיטת ׳בשל הגש׳. כך שהאוכל הטרי מגיע אל הצהרונים בצידניות התרמופורט כשהוא חם ומוכן להגשה אל השולחן. לא זו בלבד שלא נדרשת שום פעילות חימום, הרי ששמירת המזון וחימום חוזר אסורים בתכלית. כל שכן בכלי הפלסטיק ובמיקרו.

 
מופחת נתרן

מנות מופחתות נתרן

התזונה הנפוצה בימינו מרבה בשימוש במלח. הצורך במלח הוא נרכש בעיקרו. לכן צריכה מרובה יוצרת סוג של התמכרות המלווה רבים, החל מהילדות, לכל ימי חייהם.

נמצא כי רק מעט מהמלחת המזון נעשית במהלך הבישול או על ידי הסועד. רוב רובו של המלח בתזונה מגיע מחומרי הגלם מהמפעל. בשר מעובד באיכות ירודה למשל, יומלח במידה רבה מאוד. במידה "שערורייתית" אפילו – לדברי מומחים. כאן, בממוצע נצרכת כמעט 80% מעודפי המלח הנצרך.

אצל הילדים המצב אף חמור יותר. זאת בשל כמות המלח הגדולה במוצרי בשר מעובד החביבים על הילדים. למשל בנקניקיות, נקניקים והמבורגר, בחטיפים למיניהם, ובשאר מיני ג'אנק-פוד.

ע״פ המלצות משרד הבריאות כמות הנתרן המומלצת ל 100 גרם מנה בשרית או צמחונית הנה עד 400 מ״ג.

אנחנו מתעמתים עם אתגר המלח הגדול מדי יום ביומו. בדיקות פתע שנערכו במעבדה בלתי תלויה, במסגרת כתבת תחקיר של ערוץ 2, הוכיחו. הן הראו כי כמות הנתרן במנות האוכל של לאנצ׳ טיים שנדגמו, לא עלתה על 361 מ״ג. הן במנות הבשריות והן בצמחוניות.

 
קופסת סוכר

מזון מופחת סוכר

רמת סוכר לא מאוזנת הנה ממחוללי הנזק הגדולים בגופנו. הן בהיבט של מגוון הפגיעות, והן מספר המערכות העלולות להנזק. היא נמנית על הפוגעים העיקריים באיכות החיים שלנו. יש המלינים כי הקמפיינים של העשורים האחרונים נגד צריכת השומן הצליחו "מדי". כך, בריק התזונתי שנוצר, התפתחה הצריכה המוגברת של הסוכר. שנזקיה, כאמור, עלולים לעלות אף על נזקי השומן.

אפילו במצב רפואי תקין, שאין בו חוסר איזון קליני, יש רשימה ארוכה של נזקים שמקורם באכילה עודפת של סוכרים. החל בנזקים המוכרים לשיניים. המשך בהלעטה של פחמימות ריקות שמשבשות את תהליכי הרעב והשובע, גורמות להשמנת יתר, לעומס על פעילות הלבלב, על מערך הפרשת האינסולין, פגיעות בכבד, בנימי הדם, בעיניים, ועוד. כל אלה נראים שוליים בגיל צעיר, אך מצטברים ככל שמתבגרים.

בשנים האחרונות, פעלנו רבות בהקשר הזה, בהתאם להמלצות משרד הבריאות. עברנו תהליך נרחב של הפחתת 50%-70% משיעור הסוכר באוכל שלנו.

 
מרק עם אטריות

אצלנו אין אבקת מרק

אבקת מרק הנה תבלין אינסטנט המתאים לתיבול מגוון רחב של תבשילים. באבקת המרק מצויים כל מרכיבי המליחות, הטעם והריח. אלא שעל כל הטוב הזה משלמים לעתים מחיר בבריאות. בצד אבקות מרק איכותיות, נטולות מונסודיום גלוטומט וטבעיות עד כמה שניתן, מרבית אבקות המרק על המדפים בחנויות מכילות כמויות לא סבירות של חומרים מזיקים! כמו כל דבר בחיים הכל ענין של מינון. השימוש הנכון והבריא באבקת מרק הנו כתבלין לבישול, ולא כמרכיב עיקרי. בוודאי לא בשימוש נרחב כפי שחלק מן המטבחים הביתיים עושה באבקהה. אצלנו אין קיצורי דרך. פשוט אין אבקות מרק ואין תחליפים. אנחנו משתמשים רק בדבר האמתי והטבעי. מטבלים בציר ירקות, בציר עוף ובתבלינים טריים המעשירים את טעם האוכל.

 

מהשדה לצלחת

כמו כל מסעדות העילית החלטנו להבטיח לעצמנו את חומרי הגלם הטריים ביותר והאיכותיים ביותר. ירקות ופירות כחול לבן. תוצרת מקומית בלבד. חקלאים שלנו, וחלקות גידול יעודיות שלנו.

תוך פחות מ 24 שעות מהקטיף מגיעים הירקות והפירות אל בית האריזה המתקדם שלנו, שם הם עוברים מיון קפדני וחיטוי, נארזים וממשיכים אל הסירים במטבח. ומשם, לצהרון, אל הצלחת.

אין איכותי מזה. אין טרי מזה.

פירות וירקות איכותיים וטריים

חשוב להבטיח איכות וטריות מקסימליים של הפירות והירקות המגיעים לצלחת של הילדים שלכם. לשם כך יש לוודא פרק זמן קצר ככל האפשר מהקטיף ועד ההגעה לשולחן. ע״פ מומחי בקרת איכות ובטיחות מזון, פרק הזמן האופטימאלי הנו 48 שעות. מטבע הדברים כשאתה מייבא פירות וירקות מחו״ל דרך אחת הרשתות ולאחר שהייה ממושכת במרכז לוגיסטי כזה או אחר, אתגר הטריות של 48 השעות נהיה קשה עד בלתי אפשרי. לכן פתחנו בית אריזה עצמאי. עברנו לרכוש את הפירות והירקות ישירות מן המגדלים, ללא מתווכים. בית האריזה שלנו מאפשר קליטה ומיון קפדני של הפירות והירקות. כמו גם חיטוי ושטיפה במכשור מתקדם, ללא מגע אדם. וכמובן – אירוז מוקפד השומר על הטריות. וכל התהליך – מהיר מאוד.

 
מטה החברה: היובלים 11, הוד השרון
מרכז המבקרים: הענבר 6, אזה"ת ברקן
שרות לקוחות: 09-7690600

דברו איתנו

דילוג לתוכן